دریافت کاتالوگ | پرسش و پاسخ
English

فرآیند تولید ماریخته گری طراح فرآیند :
تیم فنی این شرکت در جهت آماده سازی بهترین طرح ممکن جهت تولید قطعه با مشتری در ارتباط خواهد بود.نقشه های قطعه در حالت دو بعدی و سه بعدی مورد بررسی قرار میگیرند، در صورت نیاز امکان تدوین نقشه های مورد نیاز را داریم .
ریخته گری آلومینیوم قالب سازی:
قالب ها توسط روشهای CAD/ CAMطراحی میشوند و توسط دستگاههای CNCو اسپارکبر اساس نیازهای تولید بصورت اتوماتیک یا دستی ساخته میشود . عمر قالب ها به دلیل دما و فشار پایین و خاصیت فرسایندگی بسیار کم موم نسبتا بالا می باشد .
ریخته گری مس تزریق مدل مومی :
موم مایع تحت دما و فشار کنترل شده طوری تزریق میشود که تمامی قطعات از لحاظ ابعادی دارای شرایط یکسانی باشند . پس از سرد شدن ، موم به راحتی از قالب خارج میشود . عمر قالب ها به دلیل دما و فشار پایین و خاصیت فرسایندگی بسیار کم موم بسیار بالا می باشد .
ریخته گری برنج مونتاژ:
نمونه های مومی بر روی سیستم راهگاهی مناسب که بتواند فلز مذاب را به قطعات برساند متصل میشوند .برای هر نوع قطعه ، با توجه به شکل و اندازه آن راهگاهی انتخاب میشود که بالاترین بازدهی تولید را داشته باشد .
ریخته گری دقیق صنعت گستر ساخت پوسته سرامیکی:
در این سالن خوشه های مومی مونتاژ شده در داخل دوغاب سرامیکی فرو برده میشود بطوریکه یک لایه دوغاب روی آنها را می پوشاند و پس از قرارگیری در معرض جریان باران ذرات نسوز یک لایه نازک روی آنها تشکیل میشود .پس از خشک شدن کامل سرامیک این مرحله چندین بار توسط دوغاب ها و دیرگدازهای مناسب و با دانه بندی های متفاوت تکرار میشود که تعداد دفعات تکرار آن بستگی به ضخامت قالب مورد نیاز دارد ..

آلیاژ موم زدایی:
قالب های تکمیل شده سرامیکی درون مخزن بخار تحت فشار قرار داده می شوند و موم از طریق فشار و حرارت بخار آب از قالب خارج شده و حفره هایی که به شکل قطعه نهایی می باشند درون قالب به جا می ماند.


 پمپ پخت قالب و ذوب ریزی :
پپوسته های سرامیکی توخالی در درون کوره ای با دمای بالا قرار داده میشوند تا به صورت کامل پخته شوند . آلیاژ مورد نظر درون کوره ذوب القایی ساخته شده و داخل پوسته های پخته شده ریخته می شود . پس از اینکه ماده مذاب سرد شد ، پوسته سرامیکی از روی قطعه فلزی توسط چکش پنوماتیک جدا میشود.


شیرآلات پرداخت نهایی :
پس از برشکاری یا جداسازی قطعات از راهگاه و پاکسازی کامل آنها توسط دستگاه شات بلاست ، قطعات برای کنترل و بازرسی نهایی و عملیات حرارتی مورد نیاز آماده میشوند .
عملیات حرارتی:
قطعات ریخته گری شده در جهت بهبود خواص مکانیکی ، افزایش قابلیت ماشینکاری و نیز یکنواخت سازی ساختار میکروسکوپی ، در کوره های با اتمسفر تحت کنترل عملیات حرارتی می شوند .تست و کنترل :
در جهت تطابق قطعات با شرایط مورد نظر مشتری ، تمامی قطعات از لحاظ ابعادی ، ترکیب شیمیایی ، سختی و متالوگرافی مورد بررسی قرار میگیرند .
افراد آنلاین: 10 نفر | بازدید کل: 105232 نفر | ریخته گری دقیق صنعت گستر © 2018 | طراحی و توسعه: تاق شیب سامانه پرداز