کپ یا درپوش لوله به عنوان یک وسیله محافظتی عمل می کنند و در شکل های مختلف جهت محافظت از بخش انتهایی لوله طراحی شده اند. هدف اصلی استفاده از درپوش ها آب بندی کردن نقاط پایانی سیستم لوله کشی است. از آنها همچنین برای بستن انتهای لوله ها یا تیوب های هیدرولیک یا پنوماتیکی نیز استفاده می شود. 

انواع درپوش استیل رزوه ای | سفارش اتصالات درپوش و اتصالات لوله

در جدول بالا می توانید انواع درپوش و کپ های تولید شده توسط ریخته گری دقیق صنعت گستر را مشاهده نمایید. سایز، ابعاد و ویژگی های این قطعات در این جدول آورده شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش قطعات و اتصالات لوله با ما تماس بگیرید.

واحد ارتباط با مشتریان (CRM):

همراه: 09923221579

ایمیل: info@sgic.ir

درپوش ها برای خطوط آب رسانی صنعتی، تجاری و خانگی، ماشین آلات و تجهیزات پردازش و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین با هدف از بین بردن بلوک های هوا روی پمپ های آب سوار می شوند. از آنها به عنوان یک بخش مهم در اتصالات لوله یاد می شود.

اشکال رایج کپ ها:

درپوش ها در اشکال مختلفی تولید می شوند. داشتن اطلاعات کافی درباره شکل این قطعات می تواند مزیت بزرگی برای خریدار محسوب شود؛ برخی از این اشکال رایج شامل موارد زیر می شوند:

  • دایره ای
  • مربعی
  • مستطیلی
  • “U” شکل
  • “I” شکل
  • شش ضلعی و غیره

انواع درپوش ها :

نوع دیگری از دسته بندی وجود دارد که با توجه به ویژگی ساختاری کپ مورد نظر تقسیم بندی می شود، شناختن انواع آن در هنگام خرید کمک بسیاری به مصرف کننده میکند. در زیر به انواع این قطعات اشاره شده است:

درپوش رزوه ای (Threaded Caps) :

این اتصالات به صورت رزوه های مادگی هستند . رزوه آن ها می تواند به صورت راست یا مخروطی باشد، اصطلاح واژه NPT نیز اشاره به همین نوع خاص از کپ ها دارد. به طور کلی می توان گفت تفاوت درپوش ها و کورکن (plugs) در این است که کپ ها رزوه مادگی و کورکن ها رزوه نرینگی دارند.

سفارش اتصال درپوش رزوه ای کپ استیلدرپوش های مخروطی  (Tapered Capes):

دارای بدنه مخروطی شکل هستند، که به خوبی لوله را می بندند . بعضی از این اتصالات می توانند هم به عنوان کپ و هم به عنوان کورکن استفاده شوند . درپوش های مخروطی و کورکن ها چندین کاربری دارند و با اتصالات نر و ماده NPT ، لوله  و شلنگ های صاف و اتصالات صاف رزوه ای به خوبی عمل می کنند . این اتصالات دارای بدنه مخروطی هستند تا ضمن تسهیل در بازکردن، اتصال ایمن و محکمی را فراهم کند . کپ های مخروطی به گونه ای طراحی شده اند که از کلیه اتصالات داخلی و خارجی، رزوه ای و غیر رزوه ای در برابر آسیب ، خاک یا رطوبت محافظت می کند .

درپوش های ضد چرخش (Anti-roll Caps):

این درپوش ها به شکل گرد با انتهای کوچک مربعی شکلی تولید میشوند. این انتهای مربعی شکل مانع از چرخیدن لوله ها و شلنگ ها میشود .

اتصالات لوله که در سیستم های لوله کشی استفاده میشود، وظیفه اتصال، کنترل، تغییر جهت، ایجاد انشعاب، آب­ بندی کردن و تقویت فشار را دارند. که با توجه به روند تولید به چهار دسته تقسیم بندی می شوند.

ما در صنعت گستر اتصالات لوله رزوه ای یا به اصطلاح “دنده ای” را با استفاده از آلیاژ های استنلس استیل 304 و 316 و بهترین کیفیت و استانداردهای موجود تولید می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از این محصولات می توانید به بخش مورد نظر سری بزنید:

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp