ساخت قطعات صنعتی ریخته گری با پرینتر سه بعدی

نمونه سازی سریع

پرینتر سه بعدی

اگر نگاهی به تکنولوژی های روز دنیا بیندازیم، پرینتر سه بعدی یکی از نوید بخش ترین آنهاست. توسط این پرینترها انقلابی در عرصه ی ساخت و تولید به وجود آمده است. مزیت هایی که به وسیله ی چابگرهای سه بعدی در اختیار تولید کننده قرار داده می­شود با هیچ یک از فرآیند های سنتی تولید قابل مقایسه نیست.

زمانی که صحبت از تولید یک قطعه ریخته گری دقیق می­شود، صنعت گستر بهترین گزینه را برای نمونه سازی اولیه قطعتان پیشنهاد میکند. نمونه سازی سریع قطعات ریخته گری دقیق توسط پرینترهای سه بعدی ما به شما کمک می­کند تا به آنچه در ذهن دارید دست یابید.

مدلسازی اولیه

طرحی سه بعدی از طریق داده های ریاضی ساخته می شود. این کار می تواند به صورت دستی با استفاده از یک نرم افزار CAD انجام گردد و یا توسط یک اسکن سه بعدی، قطعه به طرح مورد نظر تبدیل شود. معمولا دو حالت وجود دارد، یا مشتری فایل CAD را از پیش تهیه کرده است و در اختیار ما قرار می دهد یا اینکه از ما درخواست می کند آنرا طراحی کنیم.

نمونه سازی مدل اولیه ریخته گری با پرینتر سه بعدی | ساخت قطعات صنعتی با پرینتر سه بعدی | طراحی مدل سه بعدی CAD ریخته گری
ساخت فایل STL پرینتر سه بعدی | ساخت مدل اولیه قطعات ریخته گری با پرینتر سه بعدی

ساخت فایل STL

زمانی که فایل CAD  آماده شد، باید به فایل STL تبدیل شود. ملزوماتی باید در هنگام تبدیل فایل به STL  صورت گیرد، چراکه در طی فرآیند ساخت الگوی مش، وضوح طرح با تغییر چگالی مش ها قابل کنترل است. اگر چگالی بسیار کم باشد، الگوی مش ها پس از پرینت بر روی سطح قطعه قابل مشاهده است. و از طرفی اگر چگالی زیاد در نظر گرفته شود، دستگاه قادر به پرینت تمام جزئیات نخواهد بود.

فرآیند برش زنی

پس از آنکه فایل STL ساخته شد، حال باید وارد یک نرم افزار اسلایسر شود. با کمک این نرم افزار مدل سه بعدی ما به داده هایی قابل فهم برای پرینتر با فرمت G-Code تبدیل می گردد. اسلایسر از قطعه لایه هایی افقی می سازد که شامل تمامی اطلاعات چون دما، سرعت، ساپورت ها، جریان ماده و … است. اگر تمامی دستورالعمل ها به درستی انجام گیرد، طرح پرینت شده بهترین کیفیت را خواهد داشت.

ساخت نمونه اولیه ریخته گری دقیق با پرینتر سه بعدی | ریخته گری قطعات استیل با پرینتر سه بعدی
پس پردازش های پرینتر سه بعدی | ریخته گری با پرینتر سه بعدی

پرداخت-نهایی

برای بیشتر تکنولوژی های سه بعدی، پرداخت-نهایی جزء بخش های پر اهمیت است تا قطعه برای استفاده نهایی آماده شود. جداسازی ساپورت های قطعاتی که هندسه ای پیچیده دارند مهمترین بخش پرداخت-نهایی است. پس از آن فرآیند های دیگری چون پولیش، کوتینگ، جوشکاری سرد و … با توجه به کاربرد قطعه بر روی آن قابل انجام است. بعد از انجام تمامی این مراحل، حال قطعه ما آماده فرآیند ریخته گری خواهد بود.

اما شاید سوال اصلی که ذهن همگان را به خود مشغول می کند این باشد: چرا اصلا باید از پرینتر سه بعدی در ریخته گری دقیق استفاده کنیم؟

پرینت سه بعدی قطعات ریخته گری | صرفه جویی در زمان تولید قطعات صنعتی با پرینتر سه بعدی

 

 

صرفه جویی در زمان

 

ما میدانیم که حتی تاخیری چند هفته ای می­تواند منجر به پایین آمدن بازار فروش و عقب ماندن مشتریانمان شود. در فرآیند تولید یک قطعه زمان امری بسیاری حیاتی است. توانایی نمونه سازی سریع می­تواند شما را در این امر یاری کند تا در زمانی اندک بهترین نمونه اولیه را بسازید.

 

 

 

بدون محدودیت

 

هر تولید دارای یک حداقل است، پس برای اینکه تامین کننده ای بپذیرد قطعتان را تولید کند مجبور هستید این حداقل را رعایت کنید. اما اگر به تعدادی محدودی از قطعه خود نیاز داشته باشید چطور؟ رقم پیشنهادی ما به شما  است. به زبان دیگر شرکت ما هیچ محدودیتی در تعداد سفارشات ندارد. پس چه به یک قطعه نیاز داشته باشید چه صد عدد، تیم ما قادر به نمونه سازی آن می باشد.

ریخته گری قطعات با پرینتر سه بعدی | مدلسازی با پرینتر سه بعدی در ریخته گری دقیق | تولید تیراژ پایین

 

 

دقت و ظرافت

 

همانطور که از نام آن پیداست ریخته گری دقیق، به روش تولید قطعاتی پیچیده گفته شده که در ظرافت و دقت بسیار ساخته می­شوند. بدون شک چنین ظرافتی در وهله­ ی اول باید در قالب وجود داشته باشد. نمونه ­های اولیه که توسط پرینتر سه بعدی ساخته می­شوند از این قائده مستثنی نیستند. پرینتر سه بعدی به صورت لایه لایه و بسیار کنترل شده­ مواد را به یکدیگر پیوند داده و یک نمونه بی نقص را در اختیار شما قرار می­دهد.

ریخته گری قطعات با پرینتر سه بعدی | مدلسازی با پرینتر سه بعدی در ریخته گری دقیق | تولید تیراژ پایین

 

 

صرفه جویی در هزینه

 

ساخت قالب فلزی آلومینیومی همیشه به صرفه نبوده، برای مثال اگر تیراژ شما پایین باشد و قالب فلزی قطعه مورد نظرتان ساخته نشده است، باید ابتدا به صورت سفارشی تولید شود و در آخر تنها فقط برای تعداد محدود و اندکی از قطعات استفاده شود. چنین کاری هزینه گزافی بر دوش شما خواهد گذاشت. اما با نمونه سازی اولیه از طریق پرینتر سه بعدی دیگر لازم نیست نگران این مشکل باشید…

ریخته گری قطعات با پرینتر سه بعدی | مدلسازی با پرینتر سه بعدی در ریخته گری دقیق | تولید تیراژ پاییناطلاعات بی شمار

 

هنگام تولید یک قطعه هیچ کس از اتفاقات پیش بینی نشده خوشش نمی­آید. اما یک چیز قابل چشم پوشی نیست و آن اطلاعات بی شماری است که می­توان از طریق یک نمونه اولیه خوب و با کیفیت به دست آورد و این تضمین ما به شماست.

اگر قطعه ی مورد نظر شما نیز هرکدام از شرایط فوق را دارد و به دنبال استفاده از پرینتر سه بعدی برای تولید آنها میگردید، صنعت گستر اینجاست تا با ارائه به روزترین تکنولوژی ها و روش های نوین ریخته گری دقیق در ایران به مشتریان خود خدمت کرده و نیاز آنان را بر طرف سازد.

واحد ارتباط با مشتریان (CRM):

خط 1: 09923221579
خط 2: 09123597637

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp