نمونه قطعات آلومینیومی تولید صنعت گستر


نمونه ای از آلیاژ های آلومینیوم ریخته شده توسط شرکت ما

جدول آلیاژ های پایه آلومینیوم ریخته گری دقیق صنعت گستر | ریخته گری آلومینیوم

واحد ارتباط با مشتریان (CRM):

خط 1: 09923221579
خط 2: 09123597637

آلیاژهای پایه آلومینیوم آمیزه منحصر بفردی از خواص مکانیکی و مقاومت به خوردگی را دارا می ‌باشند. این آلیاژها با داشتن حدود یک سوم تراکم فولاد، توان های بیشتری در نسبت ‌های وزنی دارند. آلومینیوم یک عنصر شیمیایی با نماد شیمیایی Al و عدد اتمی 13 است؛ یک فلز نقره ای متمایل به سفید، نرم، غیر مغناطیسی و چکشخوار در گروه بور است.

سبک، با دوام و کاربردی: این ویژگی هایی است که آلومینیوم را به یکی از مواد اصلی مهندسی برای کاربردهای مختلف تبدیل می کند. ما آلومینیوم را در خانه ای که در آن زندگی می کنیم، در اتومبیل هایی با آنها رانندگی می کنیم، در قطارها و هواپیما ها، در تلفن های همراه و رایانه ها، در قفسه های داخل یخچال ها و حتی در طراحی های مدرن داخلی، مشاهده می کنیم؛ اما در حدود 200 سال پیش، فقط عده ی بسیار کمی از افراد درباره ی این فلز اطلاعات داشتند.

چرا از آلیاژ آلومینیوم در ریخته گری دقیق استفاده می کنیم؟

ریخته گری آلومینیوم | آلیاژ آلومینیوم

آلومینیوم یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده در ریخته گری است که به آن “آلومینیوم ریخته گری” گفته می شود. این آلیاژ یک فلز خاص است که یکی از چندین فرآیند شناخته شده ریخته گری را پشت سر گذاشته است. در واقع، هنگامی آلیاژ آلومینیوم استفاده میکنیم که از روش هایی مانند ریخته گری تحت فشار، ریخته گری دقیق یا ریخته گری ماسه ای در جهت بازپخت این فلز برای ساخت قطعات استفاده شود. این فرم از آلومینیوم برای تعدادی از وسایل در اطراف خانه و همچنین ماشین آلات و سایر محصولات مورد نیاز که برای تولید طیف گسترده ای از کالاها و خدمات دیگر در زندگی ضروری است، مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی از ویژگی های آلیاژ آلومینیوم:

  • 1- می توان به طرح ها و هندسه های پیچیده دست یافت. این بدان معنی است که تولید کنندگان به راحتی می توانند قطعات سفارشی خود را که برای تولیداتشان موردنیاز است را سفارش دهند.
  • 2- به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا قطعات را با سرعت بسیار بالاتر از سایر آلیاژها تولید کنند. همچنین ریخته گری آلیاژ آلومینیوم از نظر ابعاد و اندازه می تواند بسیار نزدیک به ابعاد نمونه اولیه یا به اصطلاح Near Net Shape باشد بنابراین می توان فرآیند ماشین کاری را برای تولید قطعات نهایی حذف کرد.
  • 3- دارای استحکام فولادی است اما بسیار سبک وزن می باشد. ظاهر و زیبایی قطعات نیز نسبت به سایر آلیاژهای فلزی بیشتر است. با این حال، قطعات پایه آلومینیومی ارزان تر هستند بنابراین مشتریان می توانند محصولات فلزی باکیفیت را با قیمت های بسیار مناسب دریافت کنند.
  • 4- دارای ویژگی های همه جانبه است: در برابر خوردگی مقاوم است و می تواند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این خصوصیات به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا چندین محصول را با استفاده از قطعات آلومینیومی تولید کنند. محصولات نهایی همچنین عمر طولانی تری دارند و به این ترتیب ارزش بیشتری را به مصرف کنندگان در برابر هزینه ای که میپردازند، می دهد.

 

ریخته گری دقیق آلومینیوم

ریخته گری قطعات آلومینیوم | استفاده از آلیاژ آلومینیوم در ریخته گری دقیقمانند ریخته گری دقیق استیل ها، ریخته گری دقیق یکی از اصلی ترین روش های تولید قطعات آلومینیومی است. ما این نوع ریخته گری دقیق را ریخته گری دقیق آلومینیوم می نامیم.

ریخته گری دقیق صنعت گستر قابلیت تولید آلیاژهای پایه آلومینیوم با سطح استثنایی و دقت بالا را دارد. ما به عنوان یک شرکت برتر ریخته گری دقیق شهرت داریم و می توانیم قطعات با جزئیات پیچیده ای تولید کنیم که بسیاری از ریخته گری های دیگر قادر به تولید آن نیستند.  قالب های ریخته گری دقیق آلومینیوم منحصراً توسط ماشینکاری CNC با بهترین مواد، ساخته می شوند. صنعت گستر قادر است قطعاتی از چند گرم گرفته تا 13 کیلوگرم را ریخته گری کند.

  • آلیاژ A356 آلومینیوم

آلیاژ A356 دارای ترکیبات Si-0.3 Mg7 با  Fe0.2 (حداکثر) و  Zn0.10 (حداکثر) است. عملیات حرارتی T6 یک روش اصلاح گرمایی است که به دنبال آن پیری F320 صورت میگیرد.

آلومینیوم A356 دارای افزایش طول بیشتر، استحکام بالاتر و انعطاف پذیری قابل توجه بیشتر از آلیاژ 357 است. این نوع آلیاژ می تواند هم در روش ریخته گری تحت فشار دایکست تولید شود و هم در ریخته گری دقیق.

کاربردهای معمول آن عبارتند از: ریخته گری بدنه هواپیما، قطعات ماشین، قطعات شاسی کامیون، قطعات هواپیما و موشکی و قطعاتی که نیاز به استحکام بالایی دارند. 

  • آلیاژ A357 آلومینیوم

آلومینیوم A357 از سیلیکون، بریلیم، آهن، مس، منیزیم، تیتانیوم، روی و منگنز تشکیل شده است. استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بالایی دارند و برای بهبود ویژگی های استحکامی آن می توان از عملیات حرارتی استفاده کرد.

  • آلیاژ C355 آلومینیوم

آلومینیوم C355 حاوی سیلیکون، آهن، مس، منگنز، منیزیم، روی و تیتانیوم هستند. مقاومت در برابر خوردگی عالی دارند و از قابلیت جوشکاری خوبی برخوردار هستند.

حتما بخوانید :   آلیاژهای پایه آلومینیوم

استنلس استیل و آلومینیوم از مواد متداول برای ریخته گری هستند. اگرچه قطعات استنلس استیل و آلومینیوم از نظر ظاهری شبیه به هم هستند، اما هرکدام دارای ویژگی های متمایز هستند که آنها را منحصر به فرد می کند. قبل از شروع پروژه بعدیتان، لازم است تفاوت های اصلی بین ریخته گری فولاد و ریخته گری آلومینیوم را در نظر بگیرید:

قطعات ریخته گری آلومینیوم | استفاده از آلیاژ آلومینیوم در ریخته گری دقیق

روش ریخته گری

هر دو آلیاژ فولاد ضد زنگ و پایه آلومینیوم توسط ریخته گری دقیق تولید می شوند اما در ریخته گری دایکست ریختن آلیاژ آلومینیوم نسبت به استنلس استیل مناسب و مجبوب تر است.

استحکام

در حالی که فولاد ضد زنگ و آلومینیوم هر دو از نظر کاربردی مستحکم هستند، استنلس استیل به طور معمول قوی تر است. با این حال، از آنجا که آلومینیوم سبک تر از استنلس استیل است، ریخته گری آلومینیوم از مقاومت بالاتری نسبت به وزن برخوردار است. این امر باعث می شود که ریخته گری آلومینیوم در صورت نیاز به هر دو فاکتور استحکام و وزن، گزینه ای ایده آل باشند.

هزینه

ریخته گری آلومینیوم به طور معمول ارزان تر از ریخته گری فولاد است. با این حال، هر دو را می توان با قیمت مناسب خریداری کرد و هر دو دارای قابلیت سازگاری (بازیافت) بالایی با محیط هستند که بسیار کارآمد است.

مقاومت در برابر خوردگی

ریخته گری آلومینیوم یک لایه غیرفعال ایجاد می کند که به آن در در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاومت می بخشد. این فلز در آلیاژهای مختلفی از جمله A356 ، A380 و غیره ارائه می شود. ریخته گری فولاد حاوی لایه کرومی است که دارای خاصیت مقاومت در برابر خوردگی است. ریخته گری فولاد همچنین در آلیاژهای مختلفی وجود دارد که بخش عمده ای از آن شامل استیل 304 ، 316 ، 2205، استیل سری 400 و غیره است. استیل  304 رایج ترین نوع ریخته گری فولاد است که هزینه کمتری نسبت به استیل 316 دارد. اگرچه 316 مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد و بیشتر دوام می آورد.

حتما بخوانید :   استیل سری 300

حتما بخوانید :   استیل سری 400

برای ریخته گری آلومینیوم و استنلس استیل با ما تماس بگیرید.

آیا قبلاً تصمیم گرفته اید که کدام آلیاژ برای قطعه شما مناسب است یا در انتخاب خود به کمک نیاز دارید؟ ریخته گری دقیق صنعت گستر آماده کمک به شماست. شرکت ما همچنین تجربه بسیاری در زمینه ساخت قطعات فولاد ضد زنگ نیز دارد که بر این اساس می تواند در انتخاب آلیاژ فلزی مناسب برای پروژه شما یاریتان دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر امروز با ما تماس بگیرید!

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp