آلیاژهای ریخته گری تحت فشار آلومینیوم (Al) دارای چگالی مخصوصی در حدود 2.7 (g/cc) و جزء فلزات با ساختار سبک محسوب می شوند. اکثر آلیاژهای مورد استفاده ریخته گری دایکست در سراسر جهان آلیاژهای آلومینیوم هستند.

 

آلیاژ A380 آلومینیوم چیست و چرا از آن در ریخته گری تحت فشار استفاده می شود؟آلیاژ آلومینیوم A380 برای ریخته گری دایکست

آلیاژ A380 –که به طور رسمی آنرا آلومینیوم 380 می نامند – در حال حاضر یکی از پر کاربردترین فلزات در ریخته گری تحت فشار است. این نوع آلومینیوم را می توان در مکان های گوناگون و حتی در خانه یا آپارتمان ها نیز یافت. اصطلاح A380 برای متمایز کردن این نوع آلیاژ آلومینیوم از سایر فلزات و آلیاژها ساخته شده است. آلیاژ A380 دارای بهترین ترکیب از مواد و همچنین ویژگی سهولت در تولید است. این آلیاژ با توجه به ویژگی هایی که دارد ممکن است در بیشتر کاربردها مناسب و مدنظر قرار گیرد. برخی از موارد استفاده آن شامل تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی، قطعات خودرو، دسته موتورها، جعبه دنده و گیربکس، لوازم خانگی، محفظه ماشین های چمن زن، اجزای مبلمان، ابزار های دستی و برقی میباشد.

 

ترکیب آلیاژ آلومینیوم A380

جدول آلیاژ آلومینیوم A380 برای ریخته گری دایکست

 

مشخصات مکانیکی آلیاژ آلومینیوم A380

 

مزایای آلیاژ آلومینیوم A380 در ریخته گری دایکست

  • دارای بهترین ترکیب و ساختار برای دستیابی به خواص ریخته گری، مکانیکی و حرارتی مطلوب می باشد.
  • دارای سیالیت عالی، استحکام فشاری و مقاومت در برابر ترک خوردگی گرم
  • یک نکته کلیدی در مورد این آلیاژ، مزیت اقتصادی و مقرون به صرفه بودن برای ریخته گری تحت فشار است.

آلیاژ آلومینیوم A380 برای ریخته گری دایکستهنگام انتخاب آلیاژ برای تولید قطعه مورد نظر ریخته گری تحت فشار، طراحان و خریداران باید اطلاعات مناسب و جامع در مورد آلیاژهای متفاوت در ریخته گری دایکست را داشته باشند. اطلاعات آنها باید بیشتر از بحث هالی مالی بوده و اطلاعات جامعی درباره معایب و مزایای آلیاژ را شامل شود.

اگر در زمینه شناسایی آلیاژهای آلومینیوم مهارت چندانی ندارید، لازم است که از کارشناسان ما راهنمایی بخواهید تا آلیاژ مورد نیاز شما را پیشنهاد دهند تا متریال مناسب برای محصولات خود را انتخاب کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp