آب پنهان در ریخته گری

بسیاری از افراد به ریخته گری دقیق فکر نمی­ کنند، چون تصور می ­کنند که هزینه های آن بسیار گرانتر از سایر روش های سنتی است. اما این موضوع بی شباهت به مفهوم  آب پنهان نیست. اگر شما نیز به دنبال بهترین روش برای تولید قطعات خود میگردید این مقاله را حتما تا آخر بخوانید.

ریخته گری روش های بسیاری دارد از جمله ریخته گری ماسه ای، ریخته گری تحت فشار (دایکست) و ریخته گری دقیق. گفتن اینکه کدام روش بهترین است شاید آنچنان ساده نباشد. هرکدام از این روش ها معایب و مزایای خاص خود را دارد که اگر دلتان بخواهد میتوانید مقایسه های آنان را در مقالات ما جستجو کنید:

اگر بخواهیم بدانیم که کدام روش بهترین است شاید نیاز باشد مواردی را دسته بندی کنیم. حوزه تخصصی ما ریخته گری دقیق و بسیاری افراد هنوز آشنایی کاملی با این فرآیند و مزایای آن نسبت به سایر روش ها ندارند. اما اولین موردی که به ذهن هر کسی میرسد هزینه تولید است.

برای تولید و ارائه تکه کاغذی که روی میز شما قرار دارد 8000 لیتر آب نیاز است که در محصول نهایی وجود فیزیکی ندارد. یکی از نکات اصلی و دغدغه های مصرف امروزه آب در جهان همین موضوع ساده است که در جلوی چشم ما قرار دارد و ما به آن توجه نمی­ کنیم اما در آخر آنچه گریبان گیر ما خواهد شد، همین مشکل پنهان است. این موضوع که ریخته گری دقیق معمولا هزینه اولیه بیشتری برای مصرف کننده در بردارد کاملا صحیح است. اما اگر تصویر بزرگتر از آغاز تا انتهای راه را ببینیم متوجه می­ شویم که تنها در ابتدا گران به نظر می­ رسد، ولی بازگشت سرمایه و کاهش هزینه های شما طوری رقم خواهد خورد که هزینه های اولیه به خودی خود کاملا جبران شوند.

و این تازه شروع کار است…

از کجا بدانیم ریخته گری دقیق بهترین راه است؟

 

حتما بخوانید :   چه زمانی باید از ریخته گری دقیق استفاده کرد؟

بهترین روش برای ریخته گریدر این شلوغی هرکسی راهی پیشنهاد می­ کند. پس چطور می­ توان مطمئن شد که مناسب ترین راه کدام است؟

متخصصان ما در این راه شما را یاری خواهند کرد. تا اگر طرحی در ذهن دارید به بهترین شکل ممکن به اجرا در­آورید. حتی اگر قطعه ی شما مناسب این روش نباشد نگران نباشید، ما به شما کمک خواهیم کرد که روش مناسب را پیدا کنید.

حال نوبت به آن می­رسد که دیدی از محصول خود پیدا کند:

  • چه سایزی دارد؟
  • وزن آن چقدر است؟
  • در چه شرایطی قرار است از آن استفاده کنیم؟
  • چه آلیاژ هایی مد نظر ماست؟ (آلیاژهای ریخته گری دقیق)

شاید بهتر باشد برای اینکه از این روش اطمینان حاصل کنید مقاله ی ما را درباره ریخته گری دقیق را مطالعه فرمایید تا دید کاملی از هر آنچه در این فرآیند رخ میدهد بدست آورید:

 

اگرهم نیاز دارید تا سریع تر اطلاعات را کسب کنید میتوانید ویدیوهای کانال آپارات ما را مشاهده کنید:

 

خوشبختانه ریخته گری دقیق قابلیت های فراوانی دارد و از ویژگی های آن می توان به تولید قطعاتی بسیار پیچیده با دقت بالا و به صورت یکپارچه نام برد، تا دیگر نگران عملیات های ثانویه نباشید. همچنین این امکان را در اختیار شما قرار می­ دهد تا مناسب ترین آلیاژ ممکن را انتخاب کنید.

هنوز ابهاماتی در ذهنتان وجود دارد؟ بهتر است نگاهی به اینفوگرافیک شرکت ما بیندازید، تا دیدی از آنچه می­ توانیم در اختیار شما قرار دهیم پیدا کنید. و اطمینان حاصل کنید که ریخته گری دقیق پاسخگوی نیازتان هست یا خیر.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp