ریخته گری دقیق روشی کارآمد برای تولید قطعات فلزی صنعت ارتز و پروتز پزشکی است. در حال حاضر، صنعت پزشکی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در حال رشد است. فناوری ها و تجهیزات نجات دهنده جدید، هر روز در حال گسترش هستند. این موضوع می تواند جان میلیون ها انسان در سراسر جهان را نجات دهد. به ویژه ریخته گری دقیق قطعاتی که به سفارش مشتری در بسیاری از محصولات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، به افزایش کیفیت در مراقبت از بیماران، کاهش زمان بهبود و پیشگیری از عوارض های جانبی (معالجه)، کمک می کند. ریخته گری دقیق در برنامه های کاربردی مرتبط با پزشکی همچون ارتز و پروتز استفاده می شود، به خصوص برای اجزای پیچیده فلزی. با استفاده از روش مدرن ریخته گری دقیق، می توان همه آلیاژ های فلزی مانند فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) ، آلومینیوم، کبالت و غیره را ریخته گری کرد.

حتما بخوانید :   ریخته گری دقیق

برای مشاهده صفحه محصولات مرتبط با صنایع پزشکی کلیک کنید و نمونه قطعات را مشاهده کنید” 

این علم نتیجه برخی از بزرگترین دستاوردها در پزشکی مدرن از جمله تعویض مفصل زانو و لگن است. یک مطالعه جدید در مورد آرتروپلاستی زانو و لگن نشان داد که 7.2 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی حداقل یک کاشت ایمپلنت دارند. تخمین زده می شود که بین سال های 2005 تا 2013، تعداد کل تعویض زانو در ایالات متحده 600 درصد افزایش داشته است. تعویض مفصل ران در مدت مشابه حدود 200 درصد افزایش یافته است. پس می توان گفت تولید کنندگان در ریخته گری دقیق نقش مهمی را در تعیین سلامت شروندان اجرا میکنند.

چرا از ریخته گری دقیق در صنایع پزشکی استفاده میشود؟

پیش بینی می شود نیاز مراقبین سلامت به وسایل تولید شده از طریق ریخته گری دقیق 19 درصد رشد داشته باشد، که بسیار بیشتر از حد متوسط ​​است. ایجاد 2.8 میلیون شغل نتیجه این افزایش است. با افزایش تقاضا در مراقبت های بهداشتی، نیاز به تولیدکنندگان ریخته گری دقیق که تولیدات آن ها در کلینیک ها و اتاق های عمل نیاز است، بیش از پیش احساس میشود. از آنجا که پرستاران و دکترها با هدف بهبود عملکرد دستگاه های ایمپلنت در جهت کاهش نتایج منفی در بیماران تلاش می کنند، در نتیجه کارخانه ها در صدر ایجاد تحولات در امکانات و وسایل پزشکی قرار دارند.

گسترش تکنولوژی بسیار سریع است. صنعت پزشکی نیز به سرعت در حال دستیابی به آخرین نوآوری ها است. این نوآوری ها به کمک تولید کنندگان در صنعت ریخته گری دقیق نیازمندند.

ریخته گری دقیق طیف وسیعی از مواد را مانند استیل ضد زنگ، آلومینیوم و کبالت را در کاربردهای پزشکی ارائه می دهد. قطعات پایه کبالت و تیتانیوم برای ساخت اعضای مصنوعی داخلی از جمله پروتزها (زانوی های فمورال، لگن و آرنج) جز بهترین انتخاب ها هستند، چراکه این آلیاژ ها مقاومت بالایی دارند و پس از گذشت زمان دچار خوردگی و ساییدگی نمیشوند، اما مهم تر از همه اینکه در داخل بدن وارد واکنش نشده و بدن آنها را به عنوان اعضای داخلی میپذیرد. لازم به ذکر است ریخته گری آلیاژ پایه تیتانیوم تنها به صورت ریخته گری خلا تحت فشار قابل انجام است (چراکه به شدت واکنش پذیر می باشد).

فناوری ریخته گری دقیق با استفاده از روش موم فداشونده قادر به تولید این قطعات با دقت بسیار بالا است. از ساخت قالب با تمام جزئیات هندسی گرفته تا فرآیند ریخته گری نیمه اتوماتیک بسیار دقیق که توسط کامپیوتر کنترل می شود. وسایل پزشکی ساخته شده با استفاده از ریخته گری دقیق دارای سازگاری بسیار خوب و کیفیت بالا هستند. پس از ریخته گری ، برآمدگی ها برای دستیابی به صافی سحط بهتر از بین میروند. در صورت لزوم ، از عملیات های ثانویه مانند عملیات حرارتی ، ماشین کاری ، پوشش دهی سطحی در کاربردهای مهم استفاده می شود.

از ریخته گری دقیق می توان در بخش هایی که تولید عمده و تیراژ بالا هدف است، استفاده کرد. با توجه به اینکه مشتری ممکن است همیشه سعی در حفظ موجودی انبار خود داشته باشد، ما نوید آن را میدهیم که ریخته گری دقیق از تکرارپذیری فوق العاده ای برخوردار است که می تواند مطابق درخواست مشتری این نظم حفظ گردد. 

“صنعت گستر تضمین می کند که قطعات به طور مرتب و به موقع در دسترس مشتری قرار می گیرند.”

حتما بخوانید :   صنایع پزشکی

 

قطعات ریخته گری دقیق در تجهیزات کاربردی پزشکی:

دستگاه های MRIدستگاه های X-rayابزارهای جراحیمیزهای جراحی
دستگاه هایی که صدمات را کنترل میکنندقطعات ایمپلنتویلچربرانکارد
اجزای فیلترقطعات پمپهیت سینکشیلدها
تجهیزات مانیتورینگ همودینامیکتجهیزات دیافراگمدستگاه های سونوگرافیاتصالات
 1. میزهای عمل و سایر تجهیزات اتاق عمل
 2. دستگاه های MRI
 3. دستگاه های اشعه ایکس
 4. برانکارد ، ویلچر و محصولات مشابه
 5. دستگاه هایی که صدمات را تثبیت می کنند
 6. تجهیزات ایمپلنت

 

مزایای استفاده از ریخته گری دقیق در صنعت پزشکی:

 • ساخت اشکال پیچیده برای کاربردهای حساس با دقت ابعادی عالی
 • توانایی استفاده از آلیاژ های ضد خوردگی با گریدهای مختلف که ممکن است ماشین کاری آن ها دشوار باشد.
 • قابلیت پوشش دهی ایمپلنت ها با موادی که با بافت های بدن سازگاری دارند مانند تیتانیوم ، نیوبیوم ، تانتالوم یا آلیاژهای دیگر
 • ایجاد سطوح صاف و یکدست که به ماشینکاری کمی نیاز دارد.
 • روشی کارآمد برای ساخت تجهیزات پزشکی
 • تلورانس های بسته
 • دیواره جداره نازک (Thin-wall thickness)

آلیاژ های مورد استفاده در ریخته گری دقیق تجهیزات پزشکی (ارتز و پروتز)

کبالتآهنتیتانیومآلومینیوماستنلس استیل
مسوانادیممولیبدننیکلکروم
حتما بخوانید :   آلیاژ های ریخته گری دقیق صنعت گستر

 

چرا به عنوان یک تولیدکننده، ریخته گری دقیق صنعت گستر را در ساخت تجهیزات پزشکی انتخاب کنیم؟

 1. تضمین کیفیت: دارای مجوز AS9100D و ISO 9001 ، که از فرایند تولید پیشرفته و تیم فنی قدرتمند ما پشتیبانی می کند. قبل از ارائه هر محصول ، ابتدا گزارش های مربوط به آزمایش را برای تأیید به مشتریان ارسال می کنیم.
 2. فناوری برتر: بهره گیری از پرینتر سه بعد جهت مدل سازی سه بعدی و قابلیت نمونه سازی سریع برای پاسخگویی به نیازهای دقیق مشتریاk.
 3. خدمات: از استعلام ، قیمت گذاری ، سفارش گرفته تا تحویل نهایی همه را به ما بسپارید. ما بهترین و سریعترین خدمات را ارائه میدهیم. تیم ما خواسته های شما را در اولویت قرار خواهد داد؛ ما همواره سعی می کنیم از حد انتظارات بالاتر رویم.
 4. سریع: در هر ساعت از هفته، هر درخواستی داشته باشید در طی 24 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
 5. حجم تولید: خواه به دنبال تولید نمونه های اولیه یا تولید انبوه باشید، می توانیم به شما خدمت کنیم.

حال اگر به ریخته گری دقیق برای تولید تجهیزات پزشکی نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. “سود کلان در انتظار شماست!”

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp