صنعت گستر به عنوان تولید کننده قطعات ریخته گری دقیق، همیشه در حال بررسی روش هایی است که بتواند عملکرد محصول خود را با هزینه کمتری برای مشتریانش بدون تغییر در طرح اصلی آن بهبود بخشد. یک روش موثر برای دستیابی به این هدف از طریق تبدیل قطعه تولید شده به روش جوشکاری به ریخته گری دقیق است. تبدیل قطعه جوشکاری به ریخته گری دقیق اکنون موضوع داغ و تازه ای است که به مشتریان اجازه میدهد تا در مورد انتخاب فرآیند تولید محصولشان حق انتخاب داشته باشند.

با توجه به مزایای استفاده از ریخته گری دقیق، شرکت های تولید کننده بیشتر قطعات فلزی را از طریق همین فرآیند تولید می کنند تا اینکه وقت خود را با جوش دادن قطعات جداگانه بگذرانند و به قطعه نهایی برسند. روند ریخته گری به نفع مشتریان صنعت گستر خواهد بود.

تبدیل قطعات تولید شده به روش جوشکاری به ریخته گری دقیق | کاهش ماشینکاری از طریق ریخته گری دقیق

در ادامه مزایای اصلی استفاده از ریخته گری دقیق نسبت به فرآیند جوشکاری آورده شده است:

  1. کاهش زمان تولید

استخدام جوشکارهای باتجربه دشوار است. شما ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها در تلاش برای یافتن جوشکارانی باشید که متناسب با نیازهای شما باشند و با روند شرکت شما سازگار باشند و شرکت شما را در معرض خطر تأمین به موقع نیازهای مصرف کننده قرار ندهند. و پس از آن، هنگامی که شما جوشکارهای مناسب شرکت خود را استخدام میکنید، انجام جوشکاری با کیفیت توسط آن ها، یک کار وقت گیر است.

از طرف دیگر، فرآیند ریخته گری دقیق گزینه ای سریع تر و کارآمدتر برای تأمین کل بخش های یک قطعه است. بدون وجود قطعات مختلف برای جوشکاری، زمان کمتری برای تولید تعداد مشابه قطعات نیاز است، سپس می توانید وقت اضافی را برای بهبود سایر زمینه های کسب و کار خود مانند خدمات به مشتریان اختصاص دهید و در عین حال از باقیمانده زمانتان برای ساخت قطعات بیشتر استفاده کنید. مدیریت بیشتر زمان به شما این امکان را می دهد که یک شرکت تولیدی با عملکرد بهتر و موفق تر داشته باشید.

  1. صرفه جویی در هزینه

نه تنها با استفاده از فرآیند ریخته گری دقیق به جای جوشکاری در وقت صرفه جویی می کنید، بلکه این گزینه به شرکت شما کمک می کند تا درآمد خود را پس انداز کند و سود خود را بهبود بخشید. تولید به روش ریخته گری هزینه کمتری دارد، که به شرکت های تولید کننده اجازه می دهد قیمت نهائی خود را کاهش، تجارت را افزایش و به نوبه خود درآمد را افزایش دهند. به جای سرمایه گذاری بر روی جوشکارهای باتجربه ای که باید قطعات جداگانه را به صورت استراتژیکی کنار هم قرار داده و آنها را بهم جوش دهند، کارگران در ریخته گری دقیق تنها نیاز به استفاده از یک قالب مومی برای ایجاد قطعه نهایی دارند.تبدیل قطعات تولید شده به روش جوشکاری به ریخته گری دقیق | کاهش ماشینکاری از طریق ریخته گری دقیق

صاحبان شرکت های تولیدی نیز از طریق ریخته گری در هزینه های خود صرفه جویی می کنند، زیرا همانطور که در بالا گفته شد، یافتن جوشکاران باتجربه دیگر از اولویت های اصلی نیست، یافتن کارگران ماهر نیز به زمان نیاز دارد اما برای نگهداشتن آن جوشکارها هم هزینه زیادی نیاز است، بیشتر از آنچه که برای استخدام و نگهداری کارگران در ریخته گری دقیق لازم است.

  1. بهبود در طراحی و کیفیت 

از آنجا که هر بخش جداگانه با یک نقطه جوش به بخش بعدی وصل می شود، خطر ایجاد محصول نهایی با کارایی نامناسب و شکل نامطلوب بیشتر است. کیفیت قطعات نهایی اغلب متوسط ​​است و قطعه با دانه های حاصل ازجوشکاری نامتناسب، لکه دار میشود.

هر قطعه در ریخته گری دقیق یک واحد بهم پیوسته است که نیاز به جوشکاری ندارد. با قالب های مناسب، شاهد طراحی های بسیار صاف تری در ریخته گری دقیق هستیم و دیگر خطر جدا شدن قطعات از یکدیگر وجود ندارد. این امر باعث می شود محصولات صنایعی که در آنها از این واحدهای بهم پیوسته استفاده می شود، مانند صنایع خودرو و راه آهن، برای مصرف کنندگان بسیار ایمن و قابل اطمینان تر باشند.

در صنعت گستر میدانیم که نیازهای مشتریان در وهله اول قرار دارد. به همین دلیل در حال تبدیل قطعات تولید شده از طریق فرآیند جوشکاری به ریخته گری دقیق هستیم. البته تمامی فرآیندهای جوشکاری نمی توانند به ریخته گری دقیق تبدیل شوند، ما همچنین می توانیم به شما کمک کنیم گزینه دیگری در ریخته گری ماسه ای را نیز انتخاب کنید. اگر قطعه ای دارید که باید از جوشکاری به ریخته گری تبدیل شود، امروز با ما تماس بگیرید.

حال که از تبدیل قطعات جوشکاری گفته شد، سوال دیگری نیز در این بین پیش می آید. آیا می توان قطعات ماشینکاری شده را هم به قطعات ریخته گری تبدیل کرد؟

برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید…

فرآیندی در ریخته گری وجود دارد که به آن خشن تراشی گفته میشود. خشن تراشی زمانی استفاده می شود که نیاز باشد عدم دقت فرآیندی مثل ریخته گری ماسه ای رفع شده و به تلورانس های بسته تری برای قطعات دست یافت. بنابراین می توان در ریخته گری دقیق از تولید قطعه ای که با دقت خشن تراشی ماشینکاری می شود جلوگیری کرد. این ویژگی یکی از مزیت های فوق العاده این فرآیند است.

از طرف دیگر، ما باید صادقانه بپذیریم که: همیشه تبدیل هر قطعه تولید شده با روش جوشکاری یا ماشینکاری به ریخته گری دقیق، فایده ای ندارد. مثلا:

  • قطعات با اشکال ساده شبیه به صفحات استیل یا میله های فولادی بندرت با قطعات ریخته گری دقیق جایگزین می شوند زیرا توجیح اقتصادی ندارد.
  • یا بعضی اوقات مشتری ما به تعداد محدودی قطعه نیاز دارد و هزینه تولید قالب ریخته گری دقیق باعث می شود پروژه از نظر مالی بصرفه نباشد.

در اینجا برخی موارد ذکر شده است که در آن کارخانه های تولید ماشین آلات، ماشینکاری را با ریخته گری دقیق جایگزین کرده اند:

  • وقتی خرید مستقیم مواد از بازار دشوار است، روی آوردن به ریخته گری دقیق یک انتخاب عاقلانه است. چون مواد در ریخته گری دقیق می توانند با توجه به ترکیب مورد نیاز باهم مخلوط شوند.
  • هنگامی که ماشینکاری و عملیات مونتاژ باعث تولید ضایعات زیادی می شوند.
  • زمانی که استفاده از ماشین کاری زمان زیادی لازم دارد؛ اغلب موارد در قطعات با اشکال غیر متعارف و دشوار این موضوع وجود دارد.
  • وقتی شکل قطعات بیش از حد پیچیده باشد، که گزینه ماشینکاری سبب صرف هزینه زیادی خواهد شد.
  • وقتی محیطی که قطعه در آن استفاده می شود به ماده ای غیر استاندارد نیاز دارد.

 

حتما بخوانید :   بهترین آلیاژ برای ساخت پروانه پمپ (ایمپلر)

در اینجا ما 2 مثال برای روشن تر شدن موضوع آورده ایم: 

1. مشتری نهایی قطعات را در محیط هایی با درجه حرارت بسیار بالا (به عنوان مثال 500 تا 1000 درجه سانتی گراد) نصب می کند. ریخته گری دقیق می تواند یک آلیاژ فولادی مقاوم در برابر حرارت را بسته به عوامل مختلفی که باید در نظر گرفته شود، در 15 گرید مختلف ایجاد کند.

مشتری سایش سریع قطعات را تجربه می کند: ریخته گری می تواند این قطعه را با انتخاب گسترده ای از گریدهای آهن مقاوم در برابر سایش (درجه های مشخص تا سختی BHN  750) تولید کند.

2. هنگامی که مشتری به خصوصیات مکانیکی بسیار سختی نیاز دارد که دستیابی به آنها با مواد استاندارد دشوار است. ریخته گری اغلب می تواند آلیاژ درست همراه با عملیات حرارتی مناسب را برای رسیدن به خواص مکانیکی مورد نظر ایجاد کند.

ریخته گری دقیق صنعت گستر برای تجزیه و تحلیل هرگونه درخواست های شما در دسترس است. اگر می خواهید قطعات ماشینکاری یا جوشکاری خود را به ریخته گری دقیق تبدیل کنید، با ما تماس بگیرید، ما ارزیابی می کنیم که آیا تبدیل فرایند ماشینکاری خود را به ریخته گری دقیق مناسب هدف شما هست یا خیر.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp