در ریخته گری دقیق صنعت گستر، بخش مهمی از قطعات مربوط به تولید قطعات با خاصیت ضد سایشی می باشد. ما به این نوع قطعات، “قطعات سایشی” می‌ گوییم. زیرا آنها دارای ویژگی هایی از جمله: سختی بالا، مقاومت در برابر سایش و خوردگی هستند. در زیر قطعات ضد سایش تولید شده به روش ریخته گری دقیق را معرفی خواهیم کرد:

قطعات سایشی صنایع کشاورزی

ریخته گری قطعات ضد سایش | تولید قطعات ضد سایش | ریخته گری قطعات جنگلداری

در ماشین آلات کشاورزی، مقاومت سایشی بالایی برای اجزایی که مستقیماً با زمین در ارتباط هستند، لازم است. اگر این قطعات قابلیت مقاومت در برابر سایش نداشته باشند، عمر کاری بسیار کوتاهی خواهند داشت و باید با قطعه جدید دیگری جایگزین شوند. صنعت گستر در ساخت قطعات ضد سایش صنایع کشاورزی و معدن تجربه بسیاری دارد.

 

 

 

قطعات ضد سایش مربوط به ساخت و ساز و جنگلداری

ریخته گری قطعات ضد سایش | تولید قطعات ضد سایش | ریخته گری قطعات جنگلداریقطعات سایشی ساخت و ساز اجزای مورد استفاده برای انواع تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی از قبیل بیل، لودر، و غیره هستند. بنابراین برخی از مشتریان ما برای تهیه دندانه های بیل لدرها، لبه های برش دهنده، زیر و بند ماشین آلات ساختمانی و برخی دیگر از وسایل سایشی برای تجهیزات ساختمانی با ما تماس می گیرند.

انتخاب صنعت گستر، به عنوان شریک شما برای تولید قطعات ضد سایش، میتواند به عنوان یک رابطه مهم و مقرون به صرفه تلقی شود. فناوری های نوین ما در ریخته گری و کیفیت های بالا ارائه شده، همواره سبب جلب رضایت مشتریان بوده است. اگر شما دنبال افزایش کیفیت با قیمت های بسیار رقابتی هستید، به ما اطلاع دهید تا بتوانیم شما را در ساخت قطعه منحصر به فردتان یاری رسانیم. محصولات، خدمات و پشتیبانی ما می تواند به شما در کسب و کارتان کمک کند.

قطعات ضد سایش مربوط به ساخت و ساز و جنگلداری عبارتند از: دندانه های بیل لدرها و آداپتورها، لبه های برش دهنده، ریپرها، قلاب ، دندانه مالچ ها، دندانه برشی لایروب ها و…

 

قطعات ضد سایش صنایع معدن

ریخته گری قطعات ضد سایش | تولید قطعات ضد سایش | ریخته گری صنایع معدن | بیل لودر، تیغه لودر، تجهیزات کاشت و خاکورزیصنعت گستر قطعات ریخته گری دقیق صنایع معدن برای مصارف سطحی و زیر زمین از جمله بیل، دریل و وسایل نقلیه بزرگ مورد استفاده برای حمل و نقل را فراهم می کند. ما آلیاژهای منحصر به فرد و بی نظیری برای قطعاتی با خاصیت ضد سایش به ویژه در کاربردهای معدن (در جایی که سایش کششی بالایی مورد نیاز است) تولید می کنیم.

تیم مهندسی ما راه حل های به خصوصی را جهت رسیدگی به بخش های مورد نظر شما با خاصیت سایشی بالا ارائه می کند.

 

حتما بخوانید :   ریخته گری دقیق تجهیزات پزشکی ارتز و پروتز

چگونه مقاومت در برابر سایش قطعات ضد سایش را بهبود ببخشیم؟

بعد از ریخته گری، حتی اگر از مواد مقاوم در برابر سایش استفاده کنید، سختی مناسب برای رسیدن به نتیجه مطلوب، کمی پایین است. بنابراین به طور معمول پس از ریخته گری، عملیات حرارتی برای بهبود سختی قطعات سایشی انجام می شود. عملیات های حرارتی معمول برای قطعات ضد سایش شما تمپر کردن و سختی سازی است. ما می توانیم به سختی  48-52HRC دست یابیم، اما چنین سختی ماشینکاری را دشوار می سازد. بنابراین اگر هر گونه عملیات ماشینکاری وجود داشته باشد، ما پیشنهاد می کنیم قبل از عملیات حرارتی ماشینکاری را انجام دهید. (اگرچه سطح آن کمی تیره یا سیاه خواهد شد.)

 

چرا برای قطعات سایشی ریخته گری روشی مناسب است ؟

  1. بهره وری فلزات ریخته گری دقیق تقریبا سه برابر بیشتر از روش فورج (آهنگری) است.
  2. دقت بالا – ریخته گری دقیق می تواند درجه تلورانس مناسبی به اندازه CT5-CT6 بدست آورد، که هزینه ماشینکاری را تا حد زیادی کاهش می دهد و در هزینه آن صرفه جویی می شود. گاهی حتی ممکن است بعد از عملیات شات بلاست قطعات آماده استفاده باشند و دیگر نیازی به ماشینکاری هم نباشد!
  3. از ریخته گری دقیق می توان برای ریخته گری آلیاژهای آهنی و غیر آهنی استفاده کرد. بنابراین مهم نیست از چه آلیاژی می خواهید برای قطعات سایشی خود بهره بگیرید، ریخته گری دقیق در هر حالت امکان پذیر است.
  4. فرآیند ریخته گری دقیق مناسب ترین روش برای ساخت قطعات ضد سایش با هندسه پیچیده است.
  5. یکی از مهمترین ویژگی های ریخته گری دقیق این است که تولید هم در تیراژ بالا ممکن است و هم در تیراژ کم.

ریخته گری قطعات ضد سایش | تولید قطعات ضد سایش | ریخته گری صنایع معدن

متخصص در ساخت قطعات ضد سایش

ریخته گری صنعت گستر متخصص در ساخت قطعات سایشی برای کلیه صنایع است. ما طرح های خود را به مشتریان عرضه می کنیم و با ایجاد بسیاری از محصولات جدید و نوآورانه به بهبود بهره وری مشتریانمان کمک کرده ایم. از نظر طول عمر، دوام و قابلیت اطمینان انتظارات آن ها را برآورده کرده و به توانایی خود در رعایت دقیق استانداردها و خواسته های مشتریان، افتخار می کنیم. اگر دنبال تولید قطعات ضد سایش خود به روش ریخته گری دقیق هستید امروز با ما تماس بگیرید!

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp