بهترین آلیاژ برای ساخت پروانه پمپ (ایمپلر)

پمپ پروانهخط تولید ما شامل ریخته‌گری ده‌ ها نوع مواد و آلیاژ مختلف می‌شود. انتخاب مهندسی این مواد و فرآیند تولید مورد استفاده توسط سازنده پمپ، گویای تعهد آنها نسبت به خط تولید است. صنعت گستر میلیون ها تومان بر روی تولید این قطعه و قالب فلزی آن سرمایه‌گذاری کرده است. قطعات تولید شده توسط صنعت گستر را در نظر بگیرید و مواد خام آن‌ را با صنایع دیگر مقایسه کنید. بالاترین کیفیت مواد خام در دسترس را همین حالا سفارش دهید و به مواد دیگر که در بازار عرضه می‌شوند، صرف نظر از اینکه چگونه بازاریابی می‌شوند، توجه نکنید. پروانه پمپ (ایمپلر) قلب پمپ است و تاثیر زیادی بر عملکرد پمپ دارد. امروزه صنعت گستر یکی از متنوع ‌ترین خطوط تولید موجود در بازار است که طیف گسترده از پمپ های عمودی و افقی را پوشش می دهد.

با توجه به اینکه وجود سرب در پروانه پمپ به موضوعی حساس در رابطه با آب آشامیدنی در سرتاسر دنیا بدل شده است، یافتن یک راه ‌حل بهتر در این زمینه هدف اصلی مهندسان است. به همین دلیل نیز صنعت گستر تصمیم گرفت تا مواد پروانه پمپ استاندارد خود را از برنز که شامل سرب زیادی می باشد به دیگر آلیاژهای استنلس استیل تغییر دهد. بسیاری از تولیدکنندگان با مشتقات برنز راه خود را ادامه داده‌اند در حالی که برخی دیگر تصمیم گرفته‌اند تا با ارائه راهکارهای نوین تولید، بازار را هدایت کنند. چرا وقتی استنلس استیل در دسترس است از آلیاژهای برنز استفاده کرد؟

اکنون قالب ریخته‌گری های پروانه پمپ در شرکت ما با استفاده از آلیاژ استنلس استیل 304، 316 و انواع آلیاژهای داپلکس ساخته می شود. این فرآیند پیچیده تر از فرآیند ریخته گری ماسه ای است، اما کیفیت سطحی که ارائه می‌دهد از هر لحاظ بهتر است. قالب فلزی مورد نیاز این روش ریخته گری در نگاه اول پر هزینه به نظر می رسد اما قطعاتی که در نهایت بدست می آیند به ماشینکاری و عملیات ثانویه کمتری نیاز خواهند داشت. وجود هرگونه تخلخل و سوراخ در این فرآیند ریخته‌ گری نیز عملا حذف شده ‌است در حالی که در یک فرآیند ریخته گری ماسه ‌ای همچنان به میزان بالایی شاهد این موضوع هستیم. بسیاری از تولیدکنندگان پمپ هنوز هم با مشکل تخلخل قطعات روبه رو هستند. نکته منفی این است که متاسفانه در برخی موارد، این نقایص توسط مشتریانشان کشف می‌شود! زبری سطح نیز تاثیر بسزایی بر کارآیی قطعه دارد و می‌تواند برای عملکرد پمپ مضر باشد.

علاوه بر مزایایی چون صافی سطح، عملکرد بهتر، حذف تخلخل و حداقل ماشین کاری لازم، تولید پروانه پمپ ها با آلیاژ استنلس استیل ۳۰۴ بسیار برتر از آلیاژ های برنجی دیگر است که امروزه توسط برخی از تولیدکنندگان ارائه می شود. تولید کنندگانی که برای ساخت ایمپلر های خود از آلیاژ روی بهره می‌ گیرند نیز هیچوقت نمی‌توانند در کاربردهای شهری به پای پروانه پمپ هایی از جنس استنلس استیل دست‌ یابند. سختی ​استنلس استیل ۳۰۴ ما در مقایسه با این آلیاژ های برنزی نیز بسیار بالاتر است. اگر بخواهیم ساده بگوییم هرچه پایه مواد سخت تر باشد، مدت زمان بیشتری دوام خواهند آورد.

همیشه بهترین کیفیت را از تولید کنندگان خود بخواهید. وقتی که آلیاژ استنلس استیل ۳۰۴ در دسترس است روی مدل‌ های کم کیفیت و از جنس برنز حساب باز نکنید. صنعت گستر پیشرو در ساخت آلیاژ های ریخته گری دقیق است.

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp