خدمات ریخته گری دقیق | کاهش هزینه ها. مدل های ریخته گری و طرح هاپس از تصمیم گیری در مورد انتخاب فرآیند ریخته گری دقیق برای پروژه خود (اگر هنوز مطمئن نیستید کلیک کنید)، هدف بعدی کار شما این است که بازگشت سرمایه خود را با مهندسی کردن هر جزء از یک قطعه به حداکثر برسانید تا ریخته گری شما سودمند باشد. به عبارت دیگر، برای کاهش هزینه های تولید، مهندسین باید با هدف طراحی دقیق هر جزء از قطعه در راستای تولید بهینه، پروژه را جلو ببرند.

شما خوش شانس هستید! طراحی در ساخت (DFM = Design For Manufacturability) یک جزء مهم در شرکت صنعت گستر است. DFM تضمین می کند که قطعات تولید شده از طریق ریخته گری دقیق ضمن کاهش زمان چرخه تولید و عملیات های ثانویه، تمام خصوصیات مورد نیاز دیگر را نیز مد نظر قرار دهد. این عملیات ها هم پرهزینه و هم زمان بر است و راحت ترین مرحله برای به حداقل رساندن آنها در مرحله طراحی است.

DFM چیزی فراتر از یک تصور است – این راهی برای حذف هزینه و از بین بردن ناکارآمدی ها قبل از حرکت پروژه شما به سمت تولید است. در این پست، ما سه راه برای کاهش هزینه های طراحی قطعات به شما معرفی خواهیم کرد.

سیستم راهگاهی بهینه

در فرآیند ریخته گری دقیق، سیستم راهگاهی یک ویژگی مهم است که مهندسان باید در طراحی خود آن را به خوبی اجرا کنند. هنگام طراحی اجزا یک قطعات برای کاهش هزینه، باید موقعیت راهگاه را در نظر بگیرید.

سیستم راهگاهی در طراحی باید یکپارچه باشد تا باعث اختلال در عملکرد آن نشود. برای به حداقل رساندن تخلخل و کاهش هزینه، بهتر است سیستم راهگاهی را در مراحل اولیه طراحی در نظر بگیرید. برای به حداقل رساندن تخلخل، موقعیت سیستم راهگاهی را باید در نزدیکترین محل به ضخیم ترین قسمت ریخته گری قرار داد، در حالت ایده آل روی سطح که تلورانس های دقیقی مورد نیاز نیست، اینکار صورت میگیرد. در صورت امکان از بخش های بزرگ مجزا در قطعه باید اجتناب شود، زیرا این بخش ها ممکن است به سیستم راهگاهی اضافی نیاز داشته باشند که موجب افزایش هزینه میشود.

 

ترکیب طراحی و زیبایی

استفاده از سایر فرآیند های تولید، ویژگی های پیچیده در طراحی مانند حروف، عدد های تاریخ، رزوه های داخلی، اسپیلاین ها و سایر اشکال غیرمعمول نیاز به عملیات ثانویه پر هزینه دارند. از سوی دیگر، ریخته گری دقیق می تواند این ویژگی ها را به طور مستقیم و بدون در نظر گرفتن پیچیدگی ها طی فرآیند ریخته گری ایجاد کند.

اگرچه این ممکن است هزینه قالب فلزی را کمی افزایش دهد، اما در مقابل شما مجبور نیستید هزینه های اضافی عملیات ثانویه را برای هر قسمت بپردازید، و این امر باعث کاهش قابل توجه قیمت هر بخش از قطعات می شود. علاوه بر این، از آنجا که موم ما ساینده نیست، قالب فلزی با گذشت زمان از فرسوده نمی شود. ترکیب این طرح های پیچیده و ایجاد زیبایی های دیگر در هندسه ریخته گری دقیق قطعه شما، باعث کاهش هزینه های ثانویه خواهد شد.

درج تاریخ، اعداد ، نوشته ، رزوه داخلی و لوگو به صورت یکپارچه در ریخته گری دقیق بدون نیاز به ماشینکاری

 

حتما بخوانید :   ریخته گری دقیق رینگ خودرو توسط شرکت فولکس واگن

برای صرفه جویی و عملکرد بهتر از قدرت و تجربه مهندسی استفاده کنید

مهمترین بخش طراحی اجزای قطعات شما برای کاهش هزینه کلی، مشارکت دادن تولید کننده شما در مراحل اولیه برای شناسایی و حذف برخی از ویژگی های بالقوه پر هزینه در طراحی شما است – خواه ممکن است به سود خالص یا بخشی از عملکرد شما آسیب برساند.

به عنوان مثال، ما اغلب مشتریانی داریم که برای تولید یک محصول که از چندین قسمت جداگانه و مختلف تشکیل شده به ما مراجعه می کنند، این محصولات از مونتاژ چندین قطعه کنار یکدیگر ساخته می شوند. با مهندسی دقیق در شرکت صنعت گستر، ما قادریم این قطعات را در یک ریخته گری یک تکه و بدون مونتاژ ثانویه ادغام کنیم. با انجام این کار، مهندسین ما به شما در بهینه سازی اجزای قطعات مختلف کمک می کنند تا از توانایی های ریخته گری دقیق استفاده کنید، ضمن اینکه با حذف عملیات مونتاژ ثانویه، کاهش قیمت تمام شده را نیز تضمین می کنیم.

حذف عملیات ماشینکاری و مونتاژ قطعات یکپارچه در ریخته گری دقیق

 

هنگام بهینه سازی قطعه خود از لحاظ عملکرد بهتر برای جلوگیری از طراحی مجدد، تجربه بهترین راهنما است. در شرکت صنعت گستر، مهندسان ما قطعات بسیاری را چک کرده اند و می دانند چگونه قطعاتی را با چه ویژگی هایی طراحی کنند که ثبات ابعادی را تضمین کنند، و چه ویژگی هایی باعث می شود تا قطعه در معرض ریسک و خرابی قرار گیرد. به عنوان مثال، ما با مشارکت اولیه تیم طراحانمان، قادریم خصوصیاتی مانند پل ها و ماهیچه ها را ترکیب کنیم تا استحکام مطلوب را به ارمغان آوریم کنیم بدون اینکه عملکرد دیگری را مختل کنیم.

قطعات دارای پل و ماهیچه سرامیکی. طراحی قطعات صنعتی

بازگشت سرمایه (ROI = Return Of Investment) را با ریخته گری دقیق به حداکثر برسانید

آیا میتوانید الگوی قطعه را تصور کنید؟ هنگام طراحی قطعات ریخته گری دقیق، مهمترین عامل ماکزیمم سازی ROI، استفاده از قابلیت هایی مانند ادغام قطعات، قیمت تمام شده قطعات تحتانی و خصوصیات طرح های پیچیده است و همچنین مشارکت هرچه سریعتر متخصصان در مرحله طراحی. با استفاده از این ابزارها، شما آماده طراحی برای تولید بهینه هستید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...

Call Now Button
×

سلام، وقت بخیر

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید از طریق شماره تماس یا ایمیل: "sgicofficial@gmail.com" نیز با ما در ارتباط باشید.

× WhatsApp